Zamówienia złożone do godz. 12:00 (pon-pt) realizujemy tego samego dnia.
DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 100 ZŁ

Ile wody pijesz dziennie?

Ile pijesz wody? – Klucz do zdrowego życia.

Woda stanowi podstawę życia. Odpowiednia jej ilość ma kluczowe znaczenie dla zdrowia, skóry, trawienia, a nawet funkcji mózgu. Pytanie „ile pijesz wody?” może więc wydawać się proste, ale odpowiedź na nie ma ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia. Zastanówmy się nad tym, jak wiele wody powinniśmy pić, jak wpisuje się ona w różne diety zdrowego żywienia i jakie korzyści niesie picie wody filtrowanej w domu.

Ile wody naprawdę potrzebujesz?

Powszechnie przyjęte jest, że codziennie powinniśmy spożywać około 2 litrów wody. Ale tak naprawdę potrzeby wodne mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wiek, płeć, poziom aktywności fizycznej czy klimat.

Osoby intensywnie trenujące, na przykład, mogą potrzebować więcej wody, aby nawodnić organizm i zrekompensować straty płynów podczas wysiłku. Podobnie, w cieplejszych klimatach nasze ciało potrzebuje więcej płynów, aby poradzić sobie z wyższymi temperaturami.

Woda w dietach zdrowego żywienia.

Wielu dietetyków i specjalistów od żywienia podkreśla znaczenie odpowiedniego nawodnienia w ramach zdrowego stylu życia.

Oto kilka przykładów:

 • Dieta śródziemnomorska – opierająca się głównie na świeżych produktach, takich jak owoce, warzywa, ryby i orzechy, zakłada także spożywanie dużej ilości wody, zwłaszcza między posiłkami.
 • Dieta ketogeniczna – osoby stosujące tę dietę często zauważają początkowe objawy odwodnienia, dlatego zaleca się im picie dodatkowej ilości wody.
 • Dieta roślinna – choć wiele owoców i warzyw zawiera dużo wody, ważne jest, aby osoby na diecie roślinnej również pilnowały odpowiedniego nawodnienia.

Zdrowie wody filtrowanej w domu.

Korzystanie z filtrów wodnych w domu ma wiele zalet:

 • Usuwanie zanieczyszczeń: Filtry wodne skutecznie usuwają z wody wiele niepożądanych zanieczyszczeń, takich jak chlor, pestycydy czy bakterie.
 • Smak: Woda filtrowana ma często lepszy smak niż woda z kranu.
 • Oszczędność: Picie filtrowanej wody w domu jest tańsze w dłuższej perspektywie niż kupowanie butelkowanej wody.

Dbanie o właściwe nawodnienie organizmu to klucz do zdrowego życia. Pamiętaj jednak że faktyczna ilość potrzebnej wody może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb, takich jak poziom aktywności fizycznej, wiek, płeć czy klimat.

Aby utrzymać zdrowie i czerpać korzyści z picia wody, warto zainwestować w dobry dzbanek filtrujący.

Aqualogis Harmony 2.6L to doskonały wybór dla osób dbających o jakość spożywanej wody. Dzięki swojej pojemności 2.6 litra, z czego 1.6 litra to woda filtrowana, jest on idealnym rozwiązaniem dla rodzin, które potrzebują większej ilości wody do picia, gotowania czy do przygotowywania napojów.

Elektroniczny czujnik informujący o stanie filtra oraz przeźroczysty pojemnik umożliwiający kontrolowanie procesu filtracji dodatkowo ułatwiają korzystanie z tego produktu.

Picie wody filtrowanej z dzbanka Aqualogis Harmony 2.6L ma wiele zalet:

 • Lepsza jakość wody: Filtr Pure+ skutecznie eliminuje wiele niepożądanych zanieczyszczeń z wody, co przekłada się na jej lepszy smak i właściwości zdrowotne.
 • Funkcjonalność: Dzięki funkcji SmartFit, filtr jest łatwy w wymianie. Ponadto, dzbanek i lejek filtra można myć w zmywarce (z wyjątkiem pokrywki ze wskaźnikiem).
 • Styl: Elegancki design sprawia, że dzbanek świetnie prezentuje się w każdej kuchni.
  Oszczędność: Inwestując w dzbanek filtrujący, możemy oszczędzić na zakupie wody butelkowanej.

Podsumowując.

Picie odpowiedniej ilości wody jest niezbędne dla naszego zdrowia, a inwestycja w dzbanek filtrujący, taki jak Aqualogis Harmony 2.6L, pomaga nam dbać o jakość spożywanej przez nas wody.

Woda filtrowana z takiego dzbanka jest czysta, smaczna i wolna od niepożądanych zanieczyszczeń, dzięki czemu możemy cieszyć się jej korzyściami każdego dnia.

Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie: „Ile pijesz wody?” i zastanowić się, czy nie warto zainwestować w zdrową i smaczną wodę z Aqualogis Harmony 2.6L.